Beleef de bevrijding van Almen, Laren, Holten op de fiets!

Een heerlijk rondje fietsen én ervaren hoe Oost-Nederland in 1945 bevrijd werd? Fiets dan onze interactieve fietstocht ‘Bevrijding Almen Laren Holten’. Kies uit een tocht van 40 of 60 kilometer die te volgen is de app izi.TRAVEL. Downloaden kan in de App Store en Google Play. De route leidt langs 21 informatiepunten (luisterpunten) rond Almen, Laren en Holten waar iets bijzonders te vertellen is over de lokale gebeurtenissen tijdens WOII.
Bekijk in ons informatiecentrum naast de Canadese Begraafplaats in Holten de tijdelijke tentoonstelling over de bevrijding van dit gebied. De route is opgezet door ons onderzoeksteam en een werkgroep uit Laren. Journalist, schrijver en vrijwilliger bij ons Jan Braakman vertelt de verhalen in de app.

Inspirerende middag en avond in het ICB voor VO scholengemeenschappen, gidsen en dialoogcoaches
Donderdag 10 november waren docenten van diverse VO scholengemeenschappen in het ICB. Zij kwamen kennisnemen van het educatieve aanbod van ons centrum. Laura Dekker en Cris..
Lees meer..
Inheemse Ceremonie
Woensdagochtend 13 september vond er een heel bijzondere besloten herdenking op de Canadese Begraafplaats in Holten plaats. Het ministerie van Veterans Affairs Canada organiseer..
Lees meer..
Canadese grond op de Holterberg
De Canadese Begraafplaats is een unieke plek in Holten. Hier kun je tot bezinning komen en de offers die destijds gebracht zijn, herdenken. Het terrein ziet er altijd prach..
Lees meer..